Zobacz także:

Zobacz także:

Grupa Ewangelizacyjna CLARET GOSPEL

Historia CLARET GOSPEL – Kim jesteśmy


BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIA WAS GRUPA EWANGELIZACYJNA „CLARET – GOSPEL" z WYBRZEŻA KOŚCI SŁONIOWEJ Z MISJI KLARETYŃSKIEJ – ABIDJAN-VRIDI.

W naszym kraju trwają ciągłe zamieszki. Wojna przyniosła tysiące zabitych i rannych, kilka milionów przesiedlonych. Podział etniczny, bezprawie, korupcja, bandytyzm, choroby, bieda... to skutki wojny. Trudno jest podać polityczne rozwiązania, a wszystkie dotychczasowe działania są raczej maskaradą. Ucieczką od Prawdy i Sprawiedliwości prowadzi do beznadziejności... w tej sytuacji zwracamy się z prośbą o Waszą modlitwę. Chcemy u stóp „Czarnej Madonny” wyprosić Pokój w naszej ojczyźnie.

Grupa 14 czarnych braci z naszych misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej, reprezentująca liczne chóry, zaprasza do wspólnego wielbienia naszego Pana na sposob afrykanski. Proponujemy wspólną modlitwę i zabawę w stylu „Gospel” i jej odmiany zwanej „Negro”. Będziemy śpiewać w języku angielskim, francuskim i ok.10 językach etnicznych (Wybrzeża, Gany, Burkina Fasso, Mali, Afryki Południowej). Spróbujemy, chociaż Wasz język jest bardzo trudny, zaśpiewać po polsku. Zapraszamy do wysłuchania światowych standardów muzyki „Gospel” w naszej interpretacji. Oczywiście zobaczycie nas w kreacjach zaprojektowanych przez nas samych i szytych przez specjalistów afrykanskich.

Ale nie tylko muzyką gospel będziemy chwalić Pana. Wszystkim tym, którzy z różnych powodów nie mogli się spotkać z nami w ubiegłych latach damy okazję do niezapomnianych chwil spotkania z kulturą afrykańską: bębny, kalabasty, grzechotki, kastaniety, djembe, balafony i inne afrykańskie instrumenty „zmusza” Was do tańca... Ludowe orginalne stroje z regionu Afryki zachodniej (4 krajów), fryzury; Was oczarują...

Niech autentyczna radość wspólnego spotkania z Bogiem będzie motywacją wszystkich naszych ewangelizacyjnych spotkań.

Grupa „CLARET – GOSPEL” (skład):
2-basy,
3-tenory,
5-soprany,
4-alty.

Już w tym liście bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom. Specjalne gorące podziękowania dla wszystkich proboszczów, kochających i konkretnie wspierających misje święte.
Niech dobry Bóg Wam wszystkim wynagrodzi.

O. Roman Woźnica cmf

Autor: Antonius    dodano 2012-02-28 09:43:57    zmieniono: 2016-04-06 23:49:25